X

Bakanın Anıtkabir Ziyaretinden Çarpıcı Kareler

Tarlalarda Buluşan Dostluk: Çiftçiler Günü Maçı

Bakanın Anıtkabir Ziyaretinden Çarpıcı Kareler

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bakan Bak ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Bakan Bak, mozoleye çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu.

Ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Bakan Bak, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının ilk Gençlik Haftası’nda ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerle manevi huzurunuzdayız. Sarsılmaz birlik ruhuyla Türkiye için daha ihtişamlı günleri gençlerimizle omuz omuza koruyoruz.

Gururla ifade etmek isterim ki Türkiye’nin gençleri, muhasır medeniyetler düzeyine ulaşmış ülkemizde güçlü imkanlarla yarınlara hazırlanıyor. Sporda, bilimde, sanatta dünyanın dört bir yanında bayrağımızı temsil ediyorlar.

100 yıl önce Paris 1924 Olimpiyatları’nda küllerinden doğmuş Türkiye Cumhuriyeti, bugün Paris 2024’te yüzlerce sporcumuzla yeniden temsil edilecek. Bir asır sonra aynı yerde aynı ruhla ter dökecek sporcularımızın başarıları, size ve kahraman ecdadımıza armağanımızdır.

Bu vesileyle sizi ve bu topraklar için mücadele etmiş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.