X

Sarı Kanarya’nın Dönüşü: Yıldırım, “Şampiyonluğa Geliyorum” Dedi

Sarı Kanarya’nın Dönüşü: Yıldırım, “Şampiyonluğa Geliyorum” Dedi

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım’dan Açıklamalar

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yıldırım, öncelikli hedefinin futbol A takımını Süper Lig şampiyonu yapmak olduğunu belirtti.

Yıldırım, transfer bütçesi hazırlamadıklarını ve borç kapatmak yerine Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geldiğini söyledi.

Teknik direktör adayı Jose Mourinho ile görüşmediğini ancak sohbet ettiklerini belirten Yıldırım, ilerleme için menajer vasıtasıyla görüşülmesi gerektiğini ifade etti.

Türk futbolu ve Fenerbahçe’deki tartışmalara değinen Yıldırım, zamanında konuşamayanların şimdi konuştuğunu ve yanlışları söyleyeceğini belirtti. Kalamış’ta güneşin doğmadığını battığını söyleyeceğini ve Kenan Evren Lisesi ile ilgili bir proje hazırladığını açıkladı.

Yıldırım, özeleştiri yapıp yapmadığı sorusuna “Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geliyorum” diyerek yanıt verdi.

Kongre ve divan toplantılarına katılmadığını belirten Yıldırım, gelseydi yanlışları söyleyeceğini ve kongrelerin yarıda kalacağını ifade etti. Türkiye’de sporda FETÖ operasyonu yapılmadığını ve her yere sızdıklarını savundu.

Yönetim kurulu listesini henüz belirlemediğini söyleyen Yıldırım, zengin adamlara ihtiyacı olmadığını belirtti.

Taraftar gruplarıyla sorunu olmadığını ve kimseye bilet vermeyeceğini söyleyen Yıldırım, Fenerbahçe’de değişim olacağını ve taraftarın fedakarlık yapması gerektiğini ifade etti.

Eski federasyon başkanı Nihat Özdemir ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile küs olmadığını belirten Yıldırım, Özdemir’in 12 yıl yanında hizmet ettiğini ve Fenerbahçe’nin değerini savunduğunu söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.