X

Fenerbahçe Başkanlığına Aday Olan Aziz Yıldırım, 3 Yıl İçin Göreve Talip Oldu

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenecek olağan seçimli genel kurul toplantısı öncesi başkanlığa adaylığını açıkladı.

Yıldırım, Kadıköy’de düzenlenen lansmanda yaptığı konuşmada, “Parlak günlere dönüş için son duraktayız. Çocukların aşkı için şampiyon olmamız lazım. 3 seneden fazla da yapamam ben kendimi iyi tanıyorum. 6 senelik dinlenme bunları iyice gösterdi. Yanlışlıklardan ders almalıyız” dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe’nin 10 yıldır Süper Lig şampiyonu olamamasının sebeplerine değinerek, “Şampiyonluk o camiayı büyütüyor taraftar ve güç olarak büyütüyor. Sizin başka türlü bakmanıza yöneltiyor. Bizim 4 senemizde şampiyon olamadık. Şampiyon olamamamızın birçok sebebi var. 4 sene mahkemelerle uğraştık bu durum Fenerbahçe’ye zarar verdi.” ifadelerini kullandı.

Başkan adayı Yıldırım, aday olma sürecini ve kararını şu sözlerle paylaştı:

“Hiç niyetim yoktu keyfim yerinde para da kazanıyorum. Baktık ki Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var. Dava arkadaşlarım bir şey yapmamız lazım dediler. ‘Biriniz aday olsun o şekilde yürüyelim’ dedim. Kimse aday olmayınca mecbur olduk. 20 sene başkanlık yaptım 6 sezon lig şampiyonu olduk. Zor günlerdi. Hiçbir gün para yok diye konuşmadık. 20 sene idare ettik.”

Yıldırım, futbol takımının şampiyonluğunun başkanlık seçimlerinden daha önemli olduğunu vurgulayarak, “3 Haziran 2018 gününden bu yana Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sade bir üyesi ve bir taraftarı olarak geçmişte çok büyük emek sarf ettiğimiz kulübümüzün faaliyet alanındaki performansını ana odak olarak futbol takımımızı üzülerek takip ettik. Bu süreçte uzaktan bakmanın avantajını elde ettim. Herhangi bir kasıt taşımadan yaptığımız hataları da gözlemleme ve analiz etme şansı elde ettim. Düşünce yapımızı değiştirmek değişimimizin anahtarıdır.” dedi.

Yıldırım, Galatasaray maçında takımın galip geleceğine inandığını ifade ederek, “Bu hafta sonu oynanacak Galatasaray maçında takımımızın galip geleceğine inanıyorum ve galip geleceğiz. Yeni süreç başlayacak. Çünkü 2018 seçim sürecinden 1 yıl önce başlayan seçim çalışmalarının şampiyonluğa mal olduğunu bizzat yaşayarak gördüm. Futbol takımımızın şampiyonluğu başkanlık seçimlerinden daha önemlidir. Çünkü tarih başkanlık seçimlerini değil elde edilen şampiyonlukları yazar. 2018 şampiyonluğumuz seçim sürecine kurban edilmiştir. Aynı şeye sebep vermemek için adaylığımın konuşulmamasını ısrarla haykırdım bunun mücadelesini verdim.” diye konuştu.

“Çocukların aşkı için şampiyon olmamız lazım” diyen 72 yaşındaki Yıldırım, “Bugün karşınızda şampiyonluk ihtimalimizin rakibimizin maçlarına bağlı olmasının burukluğu ile bulunuyoruz. 2018’de başkanlıktan ayrıldığımızda kendi ailemize işimize gücümüze vakit ayırmaya başladık. Gelinen noktada mevcut başkan ‘Ben Fenerbahçe’nin başında olduğum sürece Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar’ dedi. Biz bu konuyu iyice düşündük bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? Devlet mi hakemler mi federasyon başkanı mı? Biz devlet ile kavga edemeyiz hükümet ile haklı olduğumuz her konuda mücadele yaptık. Benim trollerim de yok. Ben kimsenin adamı değil Fenerbahçe’nin adamıyım.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, “Ben seçilirim veya seçilmem 72 yaşındayım. 3 sene için geleceğim 3 seneden fazla yapamam. Ben kendimi iyi tanıyorum. 6 senelik dinlenme bunları iyice gösterdi. Yanlışlıklardan ders almalıyız.” şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım, yıldız futbolcular ve başarılı teknik antrenörlerle çalışmanın takımı yukarıya taşıyacağını ifade ederek, “Roberto Carlos geldiğinde Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon oluruz dedi. O motivasyonu tüm oyunculara aktardı. Kupalar kazanmış birinin gelmesi sizi yukarı çeker. Bu yönetime teklifim eğer onlar da Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa Divan Başkanı Şekip Mosturoğlu’na rica edeceğim Mourinho’nun menajeri ile yürütülecek olan anlaşmalarda onlar da kimi seçecekse beraberce gitsinler Mourinho ile imzayı atsınlar. Biz kaybedersek Mourinho’nun parasının yarısını ödemeyi taahhüt ediyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Yıldırım, sarı-lacivertlilerin öncelikle banka borcunu kapatması gerektiğinin altını çizerek, “Fenerbahçe’nin üzerinde 10 yıldır ölü toprağı var. Hep beraber çalışarak birlikte para vererek sahip çıkacağız. Banka borcunu muhakkak kapatacağız. Hep birlikte bunu düzeltelim” açıklamasında bulundu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.