X

Fırtına’nın Hedefi Şampiyonluk: Koç’tan iddialı sözler

Fırtına’nın Hedefi Şampiyonluk: Koç’tan iddialı sözler

Fenerbahçe Başkanı Koç, Kongre Üyeleriyle Buluştu

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 8-9 Haziran’da yapılacak olağan seçimler öncesinde kongre üyeleriyle bir araya geldi.

Koç, “Yarınların Fener’i için yola çıkıyoruz” diyerek, “Yarınlar için çok güzel tohumlar ektik. Bazıları meyve verdi, bazıları meyve vermek üzere, bazıları için de biraz daha zaman var” ifadelerini kullandı.

“Sistemle mücadelede omuz omuza olmalıyız” diyen Koç, “Bu futbol düzeninin içindeki mücadelede ancak omuz omuza gelebilirsek camianın gücünü ve potansiyelini en üst seviyeye çıkartabilirsek muvaffak olabiliriz” şeklinde konuştu.

Uzun Vadeli Planlar

Koç, “Fenerbahçe’ye başkan ve yönetici olan kişinin büyük fedakarlık yaptığını” belirterek, “Dönemin yönetimi ne yaptığının farkında değilmiş. Söz vermek kolay ama uzun vadeli plan yapmadan verilen sözlerin geçerliliği ne kadardır?” dedi.

“Fenerbahçe’yi günlük savrulmalarla değil, popülist söylemlerle değil, sadece heyecan uyandırmak adına yapılmayacak vaatlerle mimari çizimlerle değil, somut, ayağı yere basan uzun vadeli planlar çerçevesinde geleceğe hazırlıyoruz” diye konuştu.

Branşlardaki Başarı

Başkan Koç, tüm branşlarda yarışta olduklarını hatırlatarak, “Ne mutlu ki bize yarıştığımız her rekabette kendi takımımızı destekliyoruz. Rakiplerimiz gibi branşa göre forma değiştirmiyoruz. Ezeli rakiplerimiz kendileri rekabet edemedikleri için biz ne zaman finallerde oynasak başka takımları tutmak zorunda kalıyorlar. Bu bizim için büyük bir gurur ve zenginliktir” değerlendirmesini yaptı.

Futbol Takımı

Koç, futbol A takımıyla ilgili görüşlerini şöyle aktardı:

“Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak bütün sporcularımızın bir damla alın teri için başarısı için her şeyi veririm. Geldiğimden beri bine yakın sporcumuza mektup yazmışımdır. Ancak onların emeğini başarılarını anlatmakta hiçbir zaman geri durmayacağız.”

“Son yıllarda doğru adımlar attıklarını ve transfer başarısı yakaladıklarını” belirten Koç, “Şampiyonluklarımız çalındı diyebilir miyiz? Net bir şekilde diyebiliriz. Bu sene de gördünüz bunun da farkındayız” dedi.

“Artık önümüzdeki sezon şampiyon olma zamanımız gelmiştir. 10 senedir hak ediyoruz. Herkesi yendik. 6 derbinin 4’ünü aldık, 1 mağlubiyet, 1 beraberlik. Deplasmanda namağlubuz, en az yenilen takımız, en çok gol atan takımız, en iyi averajı olan takımız, iki sezondur Avrupa’da yarı finalin kapısından dönüyoruz. Bunlar üst üste koyduğumuz güzel şeyler. Bizler için umut veriyor.”

“Bu sezon herkesi yendik, sistemi yenemedik. Seneye herkesi yeneceğiz, sistemi de yeneceğiz. En büyük özlemimiz olan futboldaki şampiyonluğu bir giderdiğimiz zaman cam tavanı kırdığımız zaman şampiyonluklarımız arka arkaya gelecektir. 3 Temmuz’dan beri yaşatılanları hepsini yıkıp atacağız, böcekleri ezeceğiz.”

Fenerbahçe Futbol Akademisi

Koç, Fenerbahçe Futbol Akademisi projesi ile ilgili bilgiler vererek, “Fiziksel proje olarak hayal ettiğim Türkiye’nin en iyisi olacağına inandığım aynı stadımızda olduğu gibi örnek olup başka kulüplerin de bu alanlara yatırım yapacağı Fenerbahçe Futbol Akademisi projesini inşallah 2 sezon sonunda yaz kampını orada yapmayı hedefliyoruz. Fenerbahçe’nin bütün futbol faaliyetleri Maltepe’deki tesisimize taşınacak” dedi.

Voleybol ve Basketbol Takımları

Koç, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nda kadroyu korumakta kararlı olduklarını belirterek, “Erkek Basketbol Takımı’mıza da Avrupa’nın en iyi hocalarından birini getirdik tutmadı. Geçmişin aksine çok çabuk karar verdik yeni bir hoca getirdik. Bizim DNA’sına çok daha iyi uyan geçmişte formamızı giymiş bir ismi (Sarunas Jasikevicius) getirdik. Hocamız kendisinin kurmadığı kadroyla bizi Final Four’a götürdü. İnşallah kendisinin kuracağı kadro ile bize Euroleague kupasını getirecektir” ifadelerini kullandı.

Stadın Ses Sistemi

Koç, Ülker Stadyumu’nun akustiği ve kale arkalarında yapılacak yeniliklerle ilgili bilgiler vererek şunları söyledi:

“Stadın akustik problemi; bunun fiziki konusu var, teknolojik konusu var, bir de taraftar konusu var. Diğer büyük kulüplerin stadyumlarında gerek rakip takıma gerek hakeme çok daha baskılar oluyor. Bizim 3 tane projemiz var. Olmayacak vaatlerle gelmiyoruz. Stadın üstündeki panelleri tamamen hava almayacak şekilde uzatacağız, ses içeride kalsın diye. Maç olmadığı günlerde oranın hava sirkülasyonu gerekiyor. Açılıp-kapanır paneller olarak dizayn ettirdik. Ses sistemimiz için yaklaşık 15 milyon Euro’luk yatırım. Kuvvetli bir yönetimimiz olduğu için hazır sponsorlarımız olduğu için bu konuyu da eylül ayına yetiştirmeyi planlıyoruz.”

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.