X

15 bin öğrenciye yüzme kursu verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi, Afyonkarahi

15 bin öğrenciye yüzme kursu verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi, Afyonkarahisar’daki okullarda da devam Ettiği açılanırken 15 bin öğrenciye de kurs verildiği belirtildi.

Proje kapsamında, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere beden eğitimi derslerinde ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Başvurular, okul müdürlükleri aracılığıyla yapılıyor. Başvuru yapan okulların programlaması yapıldıktan sonra, başvuran öğrenciler haftada iki gün, dört haftalık bir program olarak toplam sekiz derslik eğitime davet ediliyor. Merkezdeki okullar için İl Müdürlüğü servis imkanı da sağlıyor. Okullarda öğrenciler eğitim öğretim saatinde alınıyor, havuza getiriliyor, burada eğitimini aldıktan sonra tekrar okuluna bırakılıyor. Proje ile Afyonkarahisar’da geçtiğimiz yıl 15 bin öğrenciye yüzme eğitimi verildi.

15 bin öğrenciye yüzme kursu verildi

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.