X
Gaziantep’te Yağlı Güreşin Destansı Dönüşü

Türkiye Yağlı Güreş Ligi 2. Etabı Gaziantep’te Başladı

Gaziantep’te Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Yağlı Güreş Ligi 2. Etabı, törenle başladı.

Tören, Gaziantep’in tarihi yerlerinden Mecidiye Han’dan Balıklı Parkı’na kadar gerçekleştirilen kortejle başladı. Korteje Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve ünlü pehlivanlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Tahmazoğlu, “Gaziantep’te yağlı güreşi sevdirmek istiyoruz” dedi. Başkan Türkiş ise Gaziantep’in Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerini temsil ettiğini ve geçen yılki organizasyondan memnun kaldıklarını söyledi.

Pehlivanlar İsmail Balaban ve Mehmet Yeşil Yeşil, centilmence ve çekişmeli bir yarışma temennisinde bulunarak Gaziantep halkını güreşleri izlemeye davet etti.

Türkiye Yağlı Güreş Ligi 2. Etabı, 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Şahinbey Geleneksel Spor Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.