X
Üniversitelerle El Ele Hakem Gelişimi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hakem Akademisi ile 5 Üniversite Arasında İş Birliği

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hakem Akademisi ile Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, törende yaptığı konuşmada, hakem akademisinin güncel bir eğitim anlayışıyla kurulduğunu ve hakemlerin sahada liderlik becerilerine sahip olması gerektiğini vurguladı.

Protokol kapsamında üniversitelerin içinde futbol hakemliği sertifika programı açılacağı belirtildi. Bu sayede daha nitelikli hakem yetiştirme imkanı sağlanacak.

Büyükekşi, günü değil geleceği kurtarmak için çalıştıklarını vurgulayarak, hakem akademisinde hakem yetiştirmek için ektiğimiz tohumların Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil eden hakemlere dönüşmesi için çalıştıklarını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, Türk hakemliğine önemli katkılar sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hasan Serdar Öztürk, Türk futbolunda hakemler üzerinden konuşmaları bir kenara bırakıp hakemliğin yurt dışına örnek olacak duruma gelmesini temenni etti.

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Ramazan Timuçin Gençer, hakemlerin geliştirilmesine yönelik her projenin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Serdar Eler ve Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Mehmet Yorulmazlar da projeye destek vereceklerini ifade ettiler.

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı ve basın toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.