X
Şile’de Kadın Futbolunun Gücü Parlıyor

Şile’de Kadın Futbolu Rüzgarı Esti

Şile’de, Şilespor Kulübü çatısı altında kurulan Kadın Futbol Takımı, ilçenin spor potansiyelini yükseltmeyi ve kadın sporcuları desteklemeyi hedefliyor.

Haftada üç gün antrenmanlara çıkan takım, 21 A takım oyuncusu ve 15 altyapı oyuncusuyla maçlara hazırlanıyor.

Artan Kadın Futbolu İlgisi

Türkiye’de son yıllarda kadın futboluna olan ilginin artması, Şile’ye de yansıdı. Şilespor Kulüp Başkanı Enver Serkan Kapancı, kadın futbol takımını kurma fikrinin teknik kadrodan geldiğini belirtti. Kapancı, yeterli sayıda oyuncu bulma endişesi yaşadıklarını ancak Şile’de de kadın futboluna yönelik büyük bir taleple karşılaştıklarını ifade etti.

Yerel Kaynaklarla Takım

Şilespor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Sıtkı Yetiş, Şile’de bir ilki denemek istediklerini söyledi. Yetiş, “Günümüzde kadın futbolu değer kazandı. Biz de Şile’nin öz kaynaklarıyla bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Takımın oyuncularından Dilara İncebacak, “Şile’de futbola ilgi duyan birçok kız vardı. Biz de onlar için bir şeyler yapmak istedik” diyerek takımın kuruluş amacını özetledi.

Şilespor Kadın Futbol Takımı, ilçenin spor hayatına yeni bir soluk getirerek kadın sporculara destek olmayı ve Şile’nin spor potansiyelini artırmayı hedefliyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.