X

Kavgayla Sonlanan Maçın Ardından 7 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Finalin Dördüncü Perdesi: Fenerbahçe ve Efes Son Bir Kez Kapışıyor

Kavgayla Sonlanan Maçın Ardından 7 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Özgün Haber:

Söğütspor-Osmaneli Belediyespor Maçında Çıkan Olaylar

Bilecik’te oynanan Söğütspor-1308 Osmaneli Belediyespor maçı, şiddetli olaylara sahne oldu.

Maçın 45+4. dakikasında, Söğütspor taraftarlarının sahaya su ve meşrubat şişeleri atması üzerine 1308 Osmaneli Belediyespor, “can güvenliği” olmadığını gerekçe göstererek sahadan çekildi.

Maçın ardından olaylar büyüdü. Söğütspor taraftarları, 1308 Osmaneli Belediyespor’un otobüslerine saldırdı ve camlarını kırdı. Polis müdahalesiyle taraftarlar kontrol altına alınmaya çalışıldı.

Çıkan arbedede 10’u biber gazından etkilenen 1’i polis, 14 kişi yaralandı. Yaralılardan Söğütsporlu 14 yaşındaki Hüseyin Taha Akan, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olaylar sonrası 61 kişi tespit edildi. Bunlardan 7’si mahkemeye sevk edildi ancak serbest bırakıldı. Haklarında “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında işlem yapıldı.

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü, olaylara karışan tüm şahıslara “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında idari tedbir (seyirden men) uygulanacağını açıkladı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.