X
Elazığspor’un Zaferinde Siyasi Ayrımlar Silindi

CHP Elazığ Milletvekili Erol’dan Elazığspor’un Başarısına Meclis’te Övgü

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor’un TFF 2. Lig’e yükselmesinin ardından Meclis’te yaptığı konuşmada takımın başarısını ve birleştirici gücünü vurguladı.

Erol, Elazığspor’un 52 Orduspor’u 3-0 yenerek TFF 2. Lig’e yükseldiğini belirterek, “Bu çok anlamlı bir başarı” dedi.

Şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür eden Erol, “Elazığspor, Elazığ’ın marka değeri olan bir kulüptür. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erol, futbolla çok ilgilenmediğini ancak bir futbol takımının başarısının bir şehirdeki algıyı nasıl değiştirebildiğini ve insanlara nasıl moral verdiğini gördüğünü belirtti.

“Herkesin siyasi düşüncesi ne olursa olsun aynı noktada birleştiğini bu şampiyonlukta gördük” diyen Erol, 2020 ve 2023 depremlerinin ardından Elazığ halkının yaşadığı moral bozukluğunun Elazığspor’un başarısıyla giderildiğini ifade etti.

Erol, “Sokakta vatandaşta inanılmaz bir mutluluk var. Bu başarıdan kaynaklı inanılmaz bir kendi arasında bir eş güdüm var dayanışma var” dedi.

Elazığspor’a başarılar dileyen Erol, “Bu başarı sadece deprem bölgesindeki illerin sporla bağının başarısı ile ilgili bir sonuç olarak görülmemeli” diye konuştu.

Erol, komşu iller Bingöl ve Tunceli’deki Dersimspor’un da desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hem Elazığspor’a hem komşu ilimiz olan Bingöl ve Tunceli’nin Dersimpor’una bu anlamda da katkılarının devam etmesini istiyorum” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.