X
Türk Futbolu Yeni Bir Rotaya Giriyor

TFF’nin “The Game Plan 2024-2028” Strateji Raporu Lansmanı Gerçekleşti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), “The Game Plan 2024-2028” Strateji Raporu’nun lansmanını Riva’daki Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, lansmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, “2024-2028 yılları arasındaki futbol stratejimizi tamamladık. Yaklaşık 15 yıl önce başlayan proje, çok sayıda toplantı ve katılımla son halini aldı” dedi.

Büyükekşi, “Başta Spor Bakanımıza ve Valimize teşekkür ediyorum. Rotası olmayan gemi hedefine ulaşamaz. Önemli olan bir rota çizmek ve yol haritası çıkarmaktır” ifadelerini kullandı.

Başkanvekili İbrahim Burkay’ın projeye liderlik ettiğini belirten Büyükekşi, “Tüm paydaşlarımız bize destek verdi. Kuracağımız proje ve AR-GE ofisi de bu stratejiyi yönlendirecek” şeklinde konuştu.

TFF’nin daha önce strateji planı olmayan ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Büyükekşi, “Artık bizim de bir yol haritamız var. Dün Dünya Kupası’nda kullanılan Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ni hemen ülkemizde uygulamaya koyduk. Teknolojik gelişmelere açık olduğumuzu gösterdik. Bu statik değil, dinamik bir proje. Türk futboluna hayırlı olsun” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.