X
Türk Futbolu’nun Yükseliş Planı: Hedef Zirve

TFF’den Türk Futbolu İçin Stratejik Plan

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024-2028 yıllarını kapsayan “The Game Plan 2024-2028 Strateji Raporu”nu açıkladı. Raporun lansmanı sonrası açıklamalarda bulunan TFF 1. Başkan Vekili İbrahim Burkay, Türk futbolunun hak ettiği yere ulaşması için birlik ve beraberlik içinde çalışılması gerektiğini vurguladı.

Burkay, 21 stratejik hedef ve 43 stratejik aksiyon içeren raporun amacının, Türk futbolunu küresel arenada ilk 10’a, Avrupa’da ilk 5’e taşımak olduğunu belirtti. Şehir kulüplerinin güçlendirilmesi, yurt dışı ağının genişletilmesi ve futbolcu havuzunun büyütülmesi gibi konulara odaklanacaklarını ifade etti.

Burkay, planın başarısı için futbol ailesinin desteğinin hayati önem taşıdığını söyledi. Birlik ve beraberliğin tesis edilmesiyle Türk futbolunun önümüzdeki 5-10 yılda önemli bir sıçrama yapacağına inandığını dile getirdi.

Rapor, futbolun barış ve istikrar içinde geliştiği ortamlarda gelirlerini artırabileceği vurgusu yapıyor. Bu nedenle Burkay, kutuplaşmayı besleyen söylemlerin yerine birlik ve beraberliği destekleyen adımların atılmasını tavsiye etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.