X
Ampute Milli Takımı’nın Şok Edici İtirafları

Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü İsmail Temiz: Engellilerin Topluma Kazandırılması Önemli

Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü İsmail Temiz, engellilerin topluma kazandırılmasının spor, kültür ve sanat yoluyla gerçekleşebileceğini vurguladı.

Engellilik Farkındalığına Dikkat Çekti

Temiz, engelliliğin ne olduğunu bilmediklerini ve bunun eğitim sisteminin bir eksikliği olduğunu belirtti. İlkokul seviyesinden itibaren sosyal bilgiler derslerinde engellilik konusunda farkındalık yaratılması gerektiğini söyledi.

Engelli Olmak Dünyanın Sonu Değil

Temiz, engelli olmanın dünyanın sonu olmadığını ve engellilerin sporcu kimliği kazanarak ülkelerine hizmet etmeleri ve çalışma hayatına katılmaları gerektiğini ifade etti.

Müfredata Engellilik Dersleri Girsin

Temiz, müfredata engellilik ile ilgili derslerin girmesi temennisinde bulundu. Bunun, insanların engellilere karşı farkındalık geliştirmesine ve onlara fırsat verilmesine yardımcı olacağını söyledi.

Milli Takım Oyuncuları Tecrübelerini Paylaştı

Ampute milli takım oyuncularından Şehmuz Erdinç, engellilerin neler başarabileceğini dünyaya gösterdiklerini belirtti. Üçüncü Avrupa şampiyonluğuna hazırlandıklarını ve ay-yıldızlı bayrağı göndere çekmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.