X
Engellerin Üstesinden Basketle

Sorgun Engelliler Umut Derneği Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Engelliler Haftası’nda Dostluk Maçında Kurum Müdürlerini Mağlup Etti

Yozgat Valiliği himayesinde düzenlenen tekerlekli sandalye basketbol maçında, Sorgun Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü sporcuları, il protokolü üyeleriyle karşı karşıya geldi.

Azim ve kararlılıklarıyla öne çıkan Sorgun Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü, rakibini 26-12’lik skorla mağlup etti.

Tekerlekli sandalyeye oturarak engellilerle basketbol maçı yapan kurum müdürleri, mücadeleleriyle salondakilerin takdirini topladı.

Maçın ardından Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Sorgun Engelliler Umut Derneği sporcularını ve kurum müdürlerini kutladı.

Vali Özkan, “Maçı hak eden kazandı. Engelin kolay olmadığını, metanet ve sabır gerektirdiğini biliyoruz. Onların hayatını kolaylaştırmak bizim en önemli görevimiz.” dedi.

İl AFAD Müdürü Rifat Genç, maçın engellerin zorluğunu anlamalarına yardımcı olduğunu belirterek, “Onların bu işi ciddiye aldıklarını ve çok çalıştıklarını gördük.” diye konuştu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi ise tekerlekli sandalye kullanmanın zorluğunu deneyimlediğini ifade ederek, “Sahada basit hareketlerin bile ne kadar zor olduğunu gördük. Arkadaşlarımızın her alanda başarılı olabileceklerini kanıtladılar.” dedi.

Sorgun Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü oyuncusu İsmail Keleşoğlu, 15 yıldır basketbol oynadığını ve maçın engellilerin yaşadıklarını kurum müdürlerine gösterme fırsatı sunduğunu söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.