X
Balıkesirli Gençler Denizle Buluşuyor

Burhaniye’de Yüzme Kursları Başladı

Burhaniye ilçesinde okulların kapanmasına bir hafta kala, yüzme kursları başladı.

Gain Spor Kompleksi ve Dolphin Yüzme Okulu işbirliğiyle düzenlenen kurs, Öğretmenler Mahallesi plajında gerçekleştiriliyor. Kursa 14 ilk ve ortaokul öğrencisi katılıyor.

Eylül ayına kadar sürecek olan kursta, öğrenciler usta eğitmenlerin rehberliğinde yüzme tekniklerini öğreniyor.

Yüzme eğitmeni Ersin Kılıç, kursun amacının çocukların deniz korkularını yenmelerine ve suya alışmalarına yardımcı olmak olduğunu belirtti. Kılıç, “Öğrencilere güven aşılamak da önemli bir hedefimiz” dedi.

Kurs katılımcılarından Karsu Koçbey, yüzme becerilerini geliştirmek için kursa katıldığını söyledi. Koçbey, “Harika öğretmenlerimiz var ve yüzmeyi daha kolay öğreniyoruz” diye konuştu.

Ali Vapur ise iyi bir yüzücü olmak istediği için kursa geldiğini ifade etti. Gün Örs, daha önce kapalı havuzda yüzme öğrendiğini ancak yazın devam edemediğini söyledi. Örs, “Yüzme kursunu duyunca hemen katılmak istedim” dedi.

Defne Ballıoğlu, basketbol öğretmeninin yüzme öğrettiğini ve bu nedenle yüzmeye ilgi duyduğunu belirtti.

Spor kompleksi işletmecisi Volkan Duran, kursun amacının havuzda öğretilen temel teknikleri denizde uygulamak olduğunu söyledi. Duran, “Böylece yüzmeyi bilmeyen kişiler daha iyi adapte olacak ve temel teknikleri daha iyi öğrenecekler” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.